Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
07-19-2010, 12:05
grzeg1968 grzeg1968 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie surowsze kary dla pijanych kierowców

Od 1 lipca tego roku weszły w życie surowsze kary dla nietrzeźwych kierowców. Według nowych przepisów kierujący, który pod wpływem alkoholu spowoduje wypadek, wskutek, którego inne osoby poniosą śmierć bądź doznają ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, straci prawo jazdy na zawsze. Jak sądzicie-czy zaostrzenie przepisów rzeczywiście zadziała? Czy może należałoby raczej spojrzeć na przyczynę takiego stanu rzeczy i walkę rozpocząć od zwrócenia uwagi na polską mentalność, która niestety przyzwala na tego typu praktyki jak jazda po kieliszku? Ciekaw jestem Waszych opinii.
 
07-22-2010, 08:07
truck truck jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Ja mysle ze ta. W chili obecnej wsiadanie za kolko po kieliszku albo dzien po nie jest niczym pietnowanym przez otoczenie i wielu sie przyznaje do tego procederu. Moze jesli bedzie nad nami wisiala kara utraty prawa jazdy na zawsze, cos sie zmieni.
 
07-23-2010, 10:47
grzeg1968 grzeg1968 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Miejmy taką nadzieję! Chociaż niestety odnoszę wrażenie, że Polacy często uskuteczniają myślenie "A może uda mi się jeszcze ten jeden raz..."
A co sądzicie o projekcie, jaki ostatnio pojawił się w Szwecji-umieszczania w samochodach alkomatów, które blokowałyby zapłon, jeśli kierowca pił wcześniej alkohol. Czy Waszym zdaniem takie rozwiązanie sprawdziłoby się w Polsce?
 
07-23-2010, 13:13
Truskaw Truskaw jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Dokładnie tak- każdy myśli że mu się uda i w większości mają rację niestety :// Jeżdzę jako night driver i coś o tym wiem...
Pomysł ok ale u nas raczej małe są szanse wprowadzenia Polska jest wciąż daleko za murzynami i do Szwecji jej daleko.
 
07-26-2010, 11:04
Specjalista_Ubezpieczenia Specjalista_Ubezpieczenia jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Pijany - niebezpieczny

Myślę, że to dobre rozwiązanie. Z pewnoscią wcześniejsze zaostrzenie przepisów już wpłynęło na ograniczenie liczby kierowców "pod wplywem" a tez na to, że wielu ludzi o tym rozmawia i odważniej upomina się tych, co myślą, że im się uda. Jeśli starcisz prawo jazdy na zawsze - zastanowisz się. Jeśli pojedziesz bez prawa jazdy - grzywna - a potem odsiadka, jeśli to nie pomoże. W każdym razie nasze drogi same z siebie są niebezpieczne, co w połączeniu z alkoholem i brakiem wyobraźni rodzi bardzo tragiczne wydarzenia.
 
07-27-2010, 10:20
grzeg1968 grzeg1968 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

A nie sądzicie, że w naszym kraju wprowadzenie takich alkomatów blokujących zapłon wywołałoby tylko szereg kuriozalnych sytuacji, kiedy to kierowca pod wpływem prosiłby trzeźwego, dajmy na to-przechodnia, by dmuchnął za niego i pomógł mu odpalić auto?:/ wydaje mi się, że nasza polska mentalność wciąż jeszcze (nie wiedzieć czemu!) nakazuje nam omijać prawo, zamiast go przestrzegać...
 
08-05-2010, 08:03
Hainy Hainy jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Zmiana mentalności to podstawa. Jednak nie ma lepszej drogi do zmiany mentalności niż nałożenie wysokiej kary. Prowadzenie samochodu to duża odpowiedzialność (ponad tona żelastwa, która pędzi z prędkością kilkudziesięciu kilometrów!), do sprawy trzeba podejść rygorystycznie.


Odpowiedz


Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Statystyki pijanych kierowcow - Witam! Czy macie jakis link, ktory by obrazowal jak to wyglada z tymi pijakami na drogach. Mowia ze 2000 zatrzymali przez swieta, ale chcialbym... Forum samochodowe
A propos karania pijanych kierowcow i rowerzystow - Witam, Mój dobry znajomy wychowywał się w RPA (rodzice emigrowali z PL rocznik 79) i opowiadał mi różne ciekawostki na temat tego kraju. W... Forum samochodowe
5000 kary - Znajomy pare miesiecy temu wyjechal motocykliscie i aby uniknac klopotow,sadow itp zgodzil sie na zaproponowane sie wziecia do calkowitej winy na... Forum samochodowe
Kara smierci dla pijanych kierowcow - Wczoraj praktycznie na moich oczach dzialo sie to - pijany kierowca rozjechal rodzine na przystanku, uciekajac w godzinach szczytu pod prad,... Forum samochodowe
przejazd przez wlochy - 2tys euro kary za cb:) - Tak informacyjnie, jechalem z chorw do wenecji, na stacji benz zatrzymala mnie policja, gosc sie pyta od czego antena, ja ze od cb. Czy mam... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 15:35.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.