Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
12-12-2014, 19:34
wojtekp wojtekp jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Taksówkarz do odstrzału

Witam,
jestem ciekaw Waszej opinii dotyczącej poniższego przypadku.
Otóż mój prawie 19-to letni syn, świeżo upieczony kierowca od 3 m-cy , podjeżdża rano pod liceum swoim autkiem i dostaje w lewy bok od taksówkarza cofającego VW TOURAN, który go nie zauważył.
Młody poszedł na klasówkę, a ja podjechałem na miejsce kolizji zająć się tą niespodzianką. Młody taksówkarz (29 lat) zaczął mi się stawiać , że ma wątpliwości czy to była jego wina, bo cytuję "byłem w trakcie wykonywania manewru cofania i nagle wyjechał mi samochód" . Po chwili mojej perswazji w oczekiwaniu na policję , która uraczyłaby go mandatem na 300 zł + punkty - odpuścił - napisał oświadczenie przyznając się do winy.
Na szczęście trafił auto mojego młodego w tylny lewy błotnik i koło , bo gdyby to było w środek - nie chcę myśleć o skutkach zderzenia na chłopaku . Ano tak, bo jak można cofając zrobić takie spustoszenia w nie małym i nie słabym aucie - HYUNDAI Coupe TIBURON .
Dziś dostałem wycenę naprawy po oględzinach z z WARTA S.A.
Cały bok do wymiany i lakierownia , pęknięta felga tylnego koła, do wymiany wahacz , amortyzator , stabilizator itp - łącznie serwis wycenił to na 9.100 zł .
Zastanawiam się nad wytoczeniem sprawy temu sprawcy , bo jak można tak cofać na parkingu , żeby z takim impetem wbić się w nadjeżdżający inny pojazd
Zabrać mu prawo jazdy i zakaz wykonywania zawodu to chyba za mało.
Co o tym sądzicie ??
Pozdr
 
12-16-2014, 11:13
klawoo klawoo jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

zabrać prawo jazdy to może nie, ale porządny oklep by się zdał (i przebicie kół)...
 
12-16-2014, 12:49
Derekk24 Derekk24 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Z tym przebiciem kół to wcale niegłupi pomysł.
 
01-09-2015, 08:28
Qnc22 Qnc22 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

taksiaż to najgorszy cwaniak... myślą że są komunikacją miejską pff Wielka radość mnie ogrania jak widzę gdy policja takiego zatrzymuje do kontroli czy też za przekroczenie przepisów a to im się zdarza notorycznie
 
01-16-2015, 12:42
rolando rolando jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Taksiarze to jedni z najgorszych kierowców. Pewność siebie + brawura i kolizja z takim typem jest nie do uniknięcia.
 
01-22-2015, 18:42
patrykk84 patrykk84 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Na Twoim miejscu też bym się nad tym poważnie zastanowił. Swoją drogą cofanie to manewr wymagający szczególnej ostrożności, wiec taki wypadek nie powinien się nikomu zdarzyć - tym bardziej komuś kto zawodowo jeździ.

Ostatnio edytowane przez patrykk84 : 01-22-2015 o 18:53
 
01-29-2015, 08:16
spaniard spaniard jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

To się zastanów, czy 9000 to dla Ciebie mało czy dużo. Dla większości dużo, więc dla takiej kasy warto chama spróbować usadzić jakoś. Wiesz, wczoraj na parkingu mógł zrobić krzywdę Twojemu synowi (zrobił tylko samochodowi), a jutro może przejechać kogoś na drodze, bo się będzie z kursem spieszył.
 
01-29-2015, 13:01
Stypka18 Stypka18 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

taksiarze to są dopiero cwaniaki... dlatego jak nie muszę to nie korzystam z ich usług :/ ale to są oszuści i naciągacze ! Dlatego trzeba uważać
 
01-29-2015, 13:51
paradis paradis jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

taksówkarze w ogóle nie uważają na nikogo. ostatnio by mnie jeden rozjechał...


Odpowiedz


Skocz do forum


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 09:41.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.