Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
07-28-2014, 10:57
wolski wolski jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Leasing czy redyt

Witam wszystkich

Bardzo często spotykam się z niezdecydowaniem kierowców. Wybrać leasing czy kredyt? Chciałbym szybko wytłumaczyć jaka jest różnica i mam nadzieję tym samym pomóc w wyborze przyszłym potencjalnym nabywcom, jednocześnie polecając jedną z firm zajmujących się zarówno kredytami jak i leasingiem. Coś za coś, myślę, że to uczciwe.

Zacznę od podstawowej wiedzy. Czym tak w ogóle jest leasing? Mówiąc najprościej – jest to przekazanie praw z leasingodawcy na leasingobiorcę, który jednocześnie zobowiązuje się do uiszczania opłat nazywanych ratami leasingowymi. Minimalna kwota leasingu to 50 tysiecy złotych a jego maksymalny czas to 5 lat (w przypadku kredytu jest to 10 lat). Teoretycznie, bo firma, którą gorąco polecam oferuje nam termin do 10 lat. Czas na zalety, które są znacznie bardziej przekonywujące. Podstawową jest szybkie i wygodne uzyskanie środków na pojazd. Opłaty są wtedy stałe, w pełni dopasowane do sytuacji finansowej chętnego a formalności ograniczone do minimum. Nie musimy również angażować zbyt wielkich środków własnych. Warto również wspomnieć o wygodzie – leasingobiorca nie musi brać na siebie obowiązków związanych z zakupem, ubezpieczeniem oraz konserwcją sprzętu. Czy nie jest to wielkie udogodnienie? Gdy wybieramy kredyt, bank zabezpiecza się na wszelkie możliwe sposoby. Jednym z nim jest umowa przewłaszczenia lub zastawu. Jest to wielkie ryzyko dla firmy. W przypadku leasingu leasingobiorca zachowuje prawa własności do pojazdu. Dla przedsiębiorcy kolejnym ważnym punktem przemawiającym za wyższością leasingu jest jego aspekt podatkowy. Mianowicie raty leasingowe można włączyć w koszty uzyskania przychodu. Dzięki temu zmniejszają się wykazywane przez przedsiębiorcę zyski, a co za tym idzie – zmniejszają się płacone przez niego podatki. Tej opcji nie oferuje nam kredyt samochodowy. Jedną z ważniejszych wad kredytu jest też fakt, że w momencie wygaśnięcia umowy pojazd nie może przekraczać wieku 15 lat – oznacza to, że biorąc kredyt na 10 lat auto nie może mieć więcej jak 5. Wielkim minusem są też ogromne formalności i ryzykowne dla przedsiębiorcy formy zabezpieczania się przez bank.

Reasumując - dla przedsiębiorcy znacznie korzystniejszy jest leasing, dla osoby prywatnej - oczywiście kredyt. Pytanie, czy ma być to kredyt gotówkowy czy samochodowy? Mogę odpowiedzieć na nie w prywatnej wiadomości.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
 
07-28-2014, 19:31
Albert Albert jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Super, że taki temat jest na forum, bo właśnie interesuje mnie to zagadnienie. Jednak ja już jestem zdecydowany na leasing, wiem, że opłaca się to dla mojej firmy. Mniej więcej wiem już jaki samochód wybrać, pytanie pojawia się jednak o wybór firmy czy banku, w której taki leasing otrzymam.

Nie mam zbyt dużego stażu w prowadzeniu działalności gospodarczej - dlatego też szukam firm, które bez problemu udzielą leasingu nowej firmie. Jeśli chodzi o mój wiek, to mam 32 lata. Tak więc pytanie do osób zorientowanych w temacie: gdzie warto udać się po leasing w moim przypadku?

Drugie pytanie to czy warto korzystać z jakiś firm doradczych, które porównują oferty i doradzają wybór odpowiedniego banku czy firmy leasingowej. Np. taką usługę ma taxcare, piszą, że jest też leasing dla nowych firm, tutaj jest informacja o tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli ktoś mógłby mi podpowiedzieć, jak najlepiej tą sytuację rozstrzygnąć to będę wdzięczny za pomoc. To ważna decyzja, samochód jest mi potrzebny dość szybko, ale z drugiej strony nie chcę niczego podejmować pochopnie.
 
08-08-2014, 12:15
kroljulian kroljulian jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

jak firma to leasing nie ma co sie bawic w kredyty...
 
08-16-2014, 16:25
karol95 karol95 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Leasing ma to do siebie ,że mozna wliczać sobie w koszty.
 
08-22-2014, 13:08
Bass Bass jest off-line
Member
 
Domyślnie

A co w przypadku wypadku, stłuczki auta w leasingu?
 
09-01-2014, 13:36
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Zgadza się,leasing jest bardziej opłacalny i tańszy w praktyce niż kredyt samochodowy,zresztą większość opinii Użytkowników jest tutaj zgodnych. Poza tym w razie stłuczki masz OC wiec spokojnie.
 
09-16-2014, 14:31
jay jay jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Zdecydowanie leasing
 
09-18-2014, 15:56
sempathy sempathy jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Kredyt a leasing. Najlepiej samochód kupić za gotówkę i nie spłacać olbrzymich odsetek, jak to ma miejsce w przypadku leasingu.
 
09-23-2014, 18:28
pawel74 pawel74 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Też zgadzam się, że jeśli prowadzi się firmę, to leasing jest jedynym sensownych wyjściem zamiast kredytu. Przede wszystkim opcja wrzucenia w koszty + naprawy po stronie leasingodawcy za tym przemawiają.
 
09-24-2014, 13:55
Retemina Retemina jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

leasing jest najkorzsytniejszy, kredyt idzie na ciebie i trzeba się z nim męczyć, a z leasing bierzesz na firmę i masz lżej ze spłatą.


Odpowiedz


Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Leasing - paranoja :( - W dniu 2012-04-12 13:00, Mirek Ptak pisze: > Dnia 2012-04-12 12:26, *Potocki Passion & Adventure* napisał, a mnie > coś podkusiło, żeby odpisać:... Forum samochodowe
Pytanie o leasing - On Sat, 05 Nov 2011 11:12:20 +0100, The_EaGle <thegit@poczta.onet.pl> wrote: >No może faktycznie. Mam samochód w leasingu z rej WI a wiec miejsce... Forum samochodowe
[OT] Leasing - Siema jest jakis, nomen omen, Precel zajmujacy sie leasingiem zawodowo? Jakis broker? Pracownik Banku? Potrzebuje dostac leasing na .. coś i... Forum motocyklistów
Re: leasing na moto - Dominik Słoneckinapisal > Temat był już wielokrotnie poruszany, ale ja potrzebuje konkretnej > odpowiedzi. Potrzebny jest leasing na moto(na ok.... Forum motocyklistów
Re: leasing na moto - Dominik Słoneckinapisal > Temat był już wielokrotnie poruszany, ale ja potrzebuje konkretnej > odpowiedzi. Potrzebny jest leasing na moto(na ok.... Forum motocyklistów


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 00:48.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.