Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
05-13-2014, 09:51
slawo666 slawo666 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Eco Driving - jazda na luzie

Hej.

Co sądzicie o tej technice jazdy? Zgadzacie się z tym artykułem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Ja osobiście stosuję ją pół na pół na przemian z hamowaniem silnikiem (w zależności od sytuacji), zwłaszcza w dieslu, gdzie hamowanie silnikiem się niezbyt sprawdza - bardzo szybko prowadzi do zatrzymania, ale wiem że są różne opinie.

pozdr.
 
05-13-2014, 12:35
Wiesiek89 Wiesiek89 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

no zgadzam się z tym ale po części bo to tak jak piszesz zależy od sytuacji i od miejsca gdzie jesteś aktualnie
 
05-21-2014, 12:23
Sklepmotonet.eu Sklepmotonet.eu jest off-line
Member
 
Domyślnie

Ja z kolei jestem ciekaw czy jazda w takim stylu faktycznie jest ekonomiczna,bo opinie są podzielone. Wszystko zależy oczywiście od konkretnej sytuacji,ale moim zdaniem nie wygląda to wcale tak różowo jak może się wydawać po przeczytaniu artykułu.
 
07-03-2014, 10:06
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Można spróbować aby przekonać się samemu Moim zdaniem faktycznie może mieć to przełożenie na praktyczną jazdę i co za tym idzie również i oszczędną.
 
09-16-2014, 08:05
Rimfire Rimfire jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Też znalazłam zasady eco driving [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i kontynuacja w kolejnym ich artykule. Wypróbuję je. Może ktoś już to testował?
 
09-18-2014, 16:07
sempathy sempathy jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Na Twoim miejscu poczytałbym ten wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Masz tam świetnie wyjaśnione, jak zmniejszyć zużycie paliwa
 
09-22-2014, 20:15
pawel74 pawel74 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Hmm, pierwszy raz spotykam się z pomysłem, by kręcić wyżej silnik. Lecz w sumie w niektórych samochodach, w jakich jeździłem na tablicy prędkości są kolorowe oznaczenia zmiany biegów. Jak stosujesz się do nich to faktycznie 3500 obrotów to norma przy przyspieszaniu.
 
09-23-2014, 09:10
servicemile servicemile jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Eco Driving zawsze spoko, mniej płacimy i więcej w portfelu, artykuł całkiem miarodajny
 
10-23-2014, 10:53
pawel74 pawel74 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Ja bym zrobił próbę eco driving kontra normalna jazda. Policzył ile przejechałem na jednym tankowaniu i wysnuł wnioski. Inaczej sama teoria nie jest zbyt dużo warta.


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Auto gaœnie na luzie - W dniu 2011-08-24 18:09, Olo pisze: > On 2011-08-24 08:15, Robson wrote: >> W dniu 2011-08-23 15:57, Olo pisze: >>> On 2011-08-23 14:20, Yakhub... Forum samochodowe
Eko driving - On Tue, 19 Apr 2011 10:40:19 +0200, "niusy.pl" <dsfds@niusy.pl.invalid> wrote: >> swiatowych rynkach, kurs dolara, Libia, ble ble, ble.. Ale... Forum samochodowe
Eco driving - Słyszałem dwie sprzeczne opinie odnośnie minimalizowania zużycia paliwa: - bieg zmieniać na wyższy przy max 2500 rpm (benzyna) lub 2000 rpm... Forum samochodowe
jazda na luzie a hamowanie silnikiem - 1. zawsze myslalem ze jadac na luzie (np dojezdzajac do swiatel) spalamy bardzo malo paliwa (tyle ile stojac z wlaczonym silnikiem). Gdzies czytalem... Forum samochodowe
Diese -l jazda na luzie - Witam grupę. Mam pytanie. Jeździłem sporo na luzie, ale na benzynie. Teraz mam Scenika na ropę. Słyszałem, że nie powinno się jeździć na luzie.... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 16:11.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.