Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
02-02-2015, 10:11
tomekk tomekk jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie seniorzy za kierownicą

Hej, czy według Was starsi ludzie są potencjalnym zagrożeniem na drodze? Ostatnio czytałem, że podobno rocznie mniej więcej tyle samo wypadków powodują pijani ludzie i ludzie starsi. Czy powinno im się też zabierać auta i prawa jazdy? Z drugiej strony trafiłem ten artykuł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i sam już nie wiem co o tym myśleć. A jakie Wy macie zdanie na ten temat?
 
02-03-2015, 07:36
sus sus jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

strach się bać. niektórzy jeżdżą jakby mieli zawsze pierwszeństwo...
 
02-03-2015, 11:08
Martaa21 Martaa21 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Ja jednak bym był za tym, żeby każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie.
Im człowiek starszy tym badania coraz częstsze. Nie wprowadzałbym ograniczenia, że np. 70 lat i prawo jazdy odbierane.
 
02-03-2015, 11:42
bielskia bielskia jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Są starsi Panowie, którzy jeżdżą poprawnie i lepiej niż większość młodszych kierowców. Ale z wiekiem pogarsza się percepcja więc taki człowiek może powodować niebezpieczeństwo na drodze.
 
02-04-2015, 08:56
sauberg sauberg jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

no ale nie zawsze tak jest najlepiej kilka lat po zdaniu prawka
 
02-04-2015, 13:36
domini domini jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Powinna być jakaś górna granica, po której już nie wolno jeździć. Z całym szacunkiem, ale 80 letni Pan siedzący za kierownicą raczej nie jest gwarancją bezpieczeństwa.
 
02-04-2015, 14:00
Ranger18 Ranger18 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

A mówi się że to młodzi sprawiają duże zagrożenie na drodze. Lecz starszym ludziom brakuje już tego refleksu i dynamiki oraz wzrok już nie ten
 
02-09-2015, 20:14
Majniak Majniak jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Niestety, ale ja się boję starszych ludzi za kierownicą. Mój dziadek jeździ jak szatan i boimy się, że w końcu wyląduje na drzewie. Zwłaszcza, że wzrok i słuch już nie ten...

Ostatnio edytowane przez Majniak : 02-10-2015 o 18:06
 
02-17-2015, 11:56
Iwona88 Iwona88 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Jak dla mnie to najgorszy typ kierowcy... ich czas reakcji jest masakryczny
 
02-17-2015, 20:05
sabniro10 sabniro10 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Jest pewna granica wieku powyżej której samemu zrezygnuję z siedzenia za kierownicą (chyba, że do tego czasu już nie będziemy kierować autami ). Niektórzy jakby nie mogą się pogodzić z tym, że taka jest kolej rzeczy i w pewnym stanie zdrowia i niedowładzie fizycznym (braku koordynacji, refleksu), zaczynają stwarzać niebezpieczeństwo nie mniejsze niż młodzi gniewni, którzy właśnie dostali prawko.


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Najwygodniejsza pozycja za kierownicą - begin Kuba \(aka cita\) > Sprzedam motocyklowe tekstylne sakwy Moto Detail 12-22L MoĹźna w nich wozić śmieci? Albo dwa ogony? --... Forum samochodowe
Telepie kierownicą przy 120-130 - Od jakiegos czasu strasznie trzesie mi kierownica, jak ja puszcze podczas jazdy to lata w ta i w ta jak sprezyna. Objawy sa takie: - przed... Forum samochodowe
Re: Faceci za kierownicą - "JanKo" <bez@maila.tu> wrote in message news:gq4s7h$qa9$1@inews.gazeta.pl... > Zabawne filmiki > http://www.youtube.com/watch?v=IbMQnYF_5Vo A... Forum samochodowe
Baran za kierownicą - No po prostu urzekla mnie Twoja historia. Teraz co 3 post jest o tym jakich kto widzial oslow. Idzcie z tym na pregierz. Forum motoryzacyjne
Baran za kierownicą - Jadę sobie dk. Spokojnie dotrzymuję tempa ciężarĂłwce i kilku osobĂłwkom za nią, wszystko ładnie pięknie. Za mną pojawia się jakiś stary... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 11:37.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.