Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
12-07-2010, 11:12
leibnitz leibnitz jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie skrzyżowanie równożędne

Witam

zdecydowałem się napisać tem post bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mam pytanie odnośnie strefy uspokojonego ruchu oznaczonego znakami (b-43, b-44). W strefie skrzyżowania są równorzędne o ile znaki nie mówią inaczej, ale jak jest ze skrzyżowaniem z drogą wyjazdu ze strefy zamieszkania (d-40, d-41), albo droga dochodząca jest wykonana z innej nawierzchni, oraz jest na innej wysokości.
Przepis mówi tylko o drodze gruntowej i dojeździe do posesji.
Kodeks Drogowy mówi że drogi wewnętrzne są podporządkowanymi, ale już dokładnie nie precyzuje o takich drogach w strefie uspokojonego ruchu

Z góry dziękuję w rozwiązaniu problemu
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Kto ma pierwszeństwo - skrzyżowanie, rysunek - Helo, kolejne pytanie o pierwszeństwo na skrzyżowaniu, takim jak na zdjęciu: http://img91.imageshack.us/img91/1484/crosss.jpg Pierwszeństwo... Forum samochodowe
nowe skrzyżowanie a oznakowanie poziomie - W małej podkarpackiej mieścinie remontują drogi. Przebudowali właśnie skrzyżowanie. Wygląda to tak jak na zdjęciu. Problem tylko w tym, że moim... Forum samochodowe
Skrzyżowanie typu T - pierwszeństwo - Witam, zastanawia mnie sens ustalenia pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu typu T (w przypadku braku oznakowania). Otóż chodzi mi o sytuację... Forum samochodowe
Skrzyżowanie z drogąwewnętrzną - Witam! Często przejeżdżam przez osiedle z wieloma skrzyżowaniami. Do tej pory sprawa była prosta - skrzyżowania równorzędne. Od jakiegoś czasu,... Forum samochodowe
skrzyżowanie i motorower - Jak mam jechać na tym zdjęciu skoro konczy mi sie pobocze, a po zebrze podobno nie wolno http://basian.republika.pl/2b.jpg Mam zjechać na to... Forum motocyklistów


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 05:07.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.