Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
09-10-2009, 22:33
ąćęłńóśźż
Gość
 
Domyślnie Czy urząd administracji postąpił właściwie odmawiając mi rejestracji pojazdu z uwagi na brak stałego miejsca zameldowania?

Zarówno ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. Nr 68, poz. 602 ze zm.), jak i akty wykonawcze wydane na
podstawie tej ustawy, posługują się pojęciami "miejsce zamieszkania", "adres', lub "adres zamieszkania" jako informacji niezbędnej
dla określenia właściwości organu do wydania między innymi takiego dokumentu, jak dowód rejestracyjny pojazdu.
Osoba ubiegająca się o wydanie dowodu rejestracyjnego pojazdu obowiązana jest złożyć wniosek o rejestrację pojazdu, w którym
wskazuje swój adres.
Prawodawca żądając podania przez wnioskodawcę adresu (miejscowość, ulica, nr domu i lokalu) sugeruje, iż chodzi po prostu o adres,
pod którym będzie możliwe zlokalizowanie zainteresowanego.
Nie wymaga natomiast od wnioskodawcy ubiegającego się o wydanie dowodu rejestracyjnego pojazdu, aby wskazywał we wniosku adres
zameldowania, bowiem wymóg taki dyskwalifikowałby osoby nie mające w ogóle zameldowania, lecz zamieszkujące pod wskazanym przez nich
adresem.
Jeżeli jednak strona w ogóle nie wskaże adresu, to zgodnie z art. 64 § 1 K.p.a. wniosek, w którym nie wskazano adresu i nie ma
możliwości ustalenia tego adresu na podstawie posiadanych danych, pozostawia się bez rozpoznania.
We wnioskach w których zainteresowany obowiązany jest do podania swojego adresu, adresu zamieszkania, należy przyjąć, iż chodzi o
wskazanie miejscowości (ulicy, nr domu, nr mieszkania), w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu, bez względu na
ewentualny brak zameldowania.
Osoba taka poprzez wpisanie adresu zamieszkania w formularzu wniosku składa oświadczenie, iż z tym miejscem zamieszkania, które
wskazała wiąże się jej zamiar stałego pobytu w tymże miejscu (miejscowości).
Zameldowanie na pobyt czasowy, czy też brak zameldowania (na pobyt stały lub czasowy) nie stanowi samoistnej przesłanki do odmowy
rejestracji pojazdu, jeżeli wnioskodawca spełnia warunki określone przepisami prawa materialnego niezbędne do otrzymania dokumentu.
Z przedstawionego stanowiska wynika, iż brak jest podstaw do odmowy zarejestrowania samochodu w miejscu, gdzie interesant
zamieszkuje z zamiarem stałego pobytu pomimo braku stałego zameldowania.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

 
09-11-2009, 07:27
Tatanka
Gość
 
Domyślnie Re: Czy urząd administracji postąpił właściwie odmawiając mi rejestracji pojazdu z uwagi na brak stałego miejsca zameldowania?

ąćęłńóśźż <[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]> napisał(a):

> Zarówno ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. Nr 68, p
> oz. 602 ze zm.), jak i akty wykonawcze wydane na
> podstawie tej ustawy, posługują się pojęciami "miejsce zamieszkania", "adres',
> lub "adres zamieszkania" jako informacji niezbędnej
> dla określenia właściwości organu do wydania między innymi takiego dokumentu, j
> ak dowód rejestracyjny pojazdu.
> Osoba ubiegająca się o wydanie dowodu rejestracyjnego pojazdu obowiązana jest z
> łożyć wniosek o rejestrację pojazdu, w którym
> wskazuje swój adres.
> Prawodawca żądając podania przez wnioskodawcę adresu (miejscowość, ulica, nr do
> mu i lokalu) sugeruje, iż chodzi po prostu o adres,
> pod którym będzie możliwe zlokalizowanie zainteresowanego.
> Nie wymaga natomiast od wnioskodawcy ubiegającego się o wydanie dowodu rejestra
> cyjnego pojazdu, aby wskazywał we wniosku adres
> zameldowania, bowiem wymóg taki dyskwalifikowałby osoby nie mające w ogóle zame
> ldowania, lecz zamieszkujące pod wskazanym przez nich
> adresem.
> Jeżeli jednak strona w ogóle nie wskaże adresu, to zgodnie z art. 64 § 1 K.p.a.
> wniosek, w którym nie wskazano adresu i nie ma
> możliwości ustalenia tego adresu na podstawie posiadanych danych, pozostawia si
> ę bez rozpoznania.
> We wnioskach w których zainteresowany obowiązany jest do podania swojego adresu
> , adresu zamieszkania, należy przyjąć, iż chodzi o
> wskazanie miejscowości (ulicy, nr domu, nr mieszkania), w której osoba ta przeb
> ywa z zamiarem stałego pobytu, bez względu na
> ewentualny brak zameldowania.
> Osoba taka poprzez wpisanie adresu zamieszkania w formularzu wniosku składa ośw
> iadczenie, iż z tym miejscem zamieszkania, które
> wskazała wiąże się jej zamiar stałego pobytu w tymże miejscu (miejscowości).
> Zameldowanie na pobyt czasowy, czy też brak zameldowania (na pobyt stały lub cz
> asowy) nie stanowi samoistnej przesłanki do odmowy
> rejestracji pojazdu, jeżeli wnioskodawca spełnia warunki określone przepisami p
> rawa materialnego niezbędne do otrzymania dokumentu.
> Z przedstawionego stanowiska wynika, iż brak jest podstaw do odmowy zarejestrow
> ania samochodu w miejscu, gdzie interesant
> zamieszkuje z zamiarem stałego pobytu pomimo braku stałego zameldowania.
>
> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
>


Znam osobę która ma zarejestrowane auto a w DO wpisane w adresie: BRAK. Dało
się, ale wspominał że z przebojami, kierownik, etc.
Ba - to auto ma na kredyt - czyli też się da. Ale trzeba się liczyć z
koniecznością walki z betonem.
Sam się zastanawiam czy sobie takiego DO z "BRAK" nie zrobić.

Michu

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
 
09-11-2009, 07:27
Tatanka
Gość
 
Domyślnie Re: Czy urząd administracji postąpił właściwie odmawiając mi rejestracji pojazdu z uwagi na brak stałego miejsca zameldowania?

ąćęłńóśźż <[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]> napisał(a):

> Zarówno ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. Nr 68, p
> oz. 602 ze zm.), jak i akty wykonawcze wydane na
> podstawie tej ustawy, posługują się pojęciami "miejsce zamieszkania", "adres',
> lub "adres zamieszkania" jako informacji niezbędnej
> dla określenia właściwości organu do wydania między innymi takiego dokumentu, j
> ak dowód rejestracyjny pojazdu.
> Osoba ubiegająca się o wydanie dowodu rejestracyjnego pojazdu obowiązana jest z
> łożyć wniosek o rejestrację pojazdu, w którym
> wskazuje swój adres.
> Prawodawca żądając podania przez wnioskodawcę adresu (miejscowość, ulica, nr do
> mu i lokalu) sugeruje, iż chodzi po prostu o adres,
> pod którym będzie możliwe zlokalizowanie zainteresowanego.
> Nie wymaga natomiast od wnioskodawcy ubiegającego się o wydanie dowodu rejestra
> cyjnego pojazdu, aby wskazywał we wniosku adres
> zameldowania, bowiem wymóg taki dyskwalifikowałby osoby nie mające w ogóle zame
> ldowania, lecz zamieszkujące pod wskazanym przez nich
> adresem.
> Jeżeli jednak strona w ogóle nie wskaże adresu, to zgodnie z art. 64 § 1 K.p.a.
> wniosek, w którym nie wskazano adresu i nie ma
> możliwości ustalenia tego adresu na podstawie posiadanych danych, pozostawia si
> ę bez rozpoznania.
> We wnioskach w których zainteresowany obowiązany jest do podania swojego adresu
> , adresu zamieszkania, należy przyjąć, iż chodzi o
> wskazanie miejscowości (ulicy, nr domu, nr mieszkania), w której osoba ta przeb
> ywa z zamiarem stałego pobytu, bez względu na
> ewentualny brak zameldowania.
> Osoba taka poprzez wpisanie adresu zamieszkania w formularzu wniosku składa ośw
> iadczenie, iż z tym miejscem zamieszkania, które
> wskazała wiąże się jej zamiar stałego pobytu w tymże miejscu (miejscowości).
> Zameldowanie na pobyt czasowy, czy też brak zameldowania (na pobyt stały lub cz
> asowy) nie stanowi samoistnej przesłanki do odmowy
> rejestracji pojazdu, jeżeli wnioskodawca spełnia warunki określone przepisami p
> rawa materialnego niezbędne do otrzymania dokumentu.
> Z przedstawionego stanowiska wynika, iż brak jest podstaw do odmowy zarejestrow
> ania samochodu w miejscu, gdzie interesant
> zamieszkuje z zamiarem stałego pobytu pomimo braku stałego zameldowania.
>
> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
>


Znam osobę która ma zarejestrowane auto a w DO wpisane w adresie: BRAK. Dało
się, ale wspominał że z przebojami, kierownik, etc.
Ba - to auto ma na kredyt - czyli też się da. Ale trzeba się liczyć z
koniecznością walki z betonem.
Sam się zastanawiam czy sobie takiego DO z "BRAK" nie zrobić.

Michu

--
Wysłano z serwisu Usenet w portalu Gazeta.pl -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
 
09-11-2009, 07:30
Waldek Godel
Gość
 
Domyślnie Re: Czy urząd administracji postąpił właściwie odmawiając mi rejestracji pojazdu z uwagi na brak stałego miejsca zameldowania?

Dnia Fri, 11 Sep 2009 07:27:43 +0000 (UTC), Tatanka napisał(a):

> ąćęłńóśźż <[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]> napisał(a):
>
> Znam osobę która ma zarejestrowane auto a w DO wpisane w adresie: BRAK. Dało


Karmisz trolla...

--
Pozdrowienia, Waldek Godel
awago.maupa.orangegsm.info | Chinski inzynier popelnil samobojstwo po
zagubieniu jedenego z 16 szt. nowego iPhone'a. Zainspirowalo to Apple do
kampanii promocyjnej "zyc bez niego nie mozesz"
 
09-11-2009, 07:30
Waldek Godel
Gość
 
Domyślnie Re: Czy urząd administracji postąpił właściwie odmawiając mi rejestracji pojazdu z uwagi na brak stałego miejsca zameldowania?

Dnia Fri, 11 Sep 2009 07:27:43 +0000 (UTC), Tatanka napisał(a):

> ąćęłńóśźż <[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]> napisał(a):
>
> Znam osobę która ma zarejestrowane auto a w DO wpisane w adresie: BRAK. Dało


Karmisz trolla...

--
Pozdrowienia, Waldek Godel
awago.maupa.orangegsm.info | Chinski inzynier popelnil samobojstwo po
zagubieniu jedenego z 16 szt. nowego iPhone'a. Zainspirowalo to Apple do
kampanii promocyjnej "zyc bez niego nie mozesz"


Odpowiedz


Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Brak miejsca w DR - Witam ! Przypomniałem sobie, że skończyło mi się miejsce na pieczątki w DR. Przegląd mam ważny do końca września. Jaka jest kolejność postępowania... Forum samochodowe
Ile razy mozna dostac mandat za brak oplaty parkingowej nie ruszajac pojazdu z miejsca? - Witam Wroclaw, ulica Sucha (chyba) czyli miedzy szkaradnym budynkiem PKSu a pieknym budynekiem PKP (oczywiscie poniemiecki bo nasze patalachy... Forum samochodowe
GPS a brak miejsca na uchwyt - Witam, przymierzam się do GPS-a na motocyklu ale z tego co zdążyłem się zorientować to wszystkie uchwyty są przykręcane obejmą na kierownicę a... Forum motocyklistów
Brak miejsca w dowodzie i przegląd - Witam serdecznie Robiłem przegląd i okazało się że w dowodzie nie ma miejsca na pieczątkę Dostałem kartkę ważną 30 dni i mam sie udąć do WK celem... Forum samochodowe
Jak spisać umowę po zmianie miejsca zameldowania? - Witam. Chcę sprzedać cinquecento 700 - ale w DR mam inny adres niż w DO. Czy taka formuła jest poprawna Ja ten i ten, - dane z dowodu. ... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 23:46.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.