Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
03-24-2009, 10:29
slaweks
Gość
 
Domyślnie Re: włączanie się do ruchu na rondzie...

On 20 Mar, 12:58, " FO" <[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]> wrote:
> Jest rondo z dwoma pasami ruchu. Samochód A jedzie pasem wewnętrznym,
> samochód B włącza się do ruchu na pasie zewnętrznym,który jest pusty i
> swobodnie można wykonać manewr. A jest jednak dosyć blisko B,ale nie na
> tyle,aby gdyby jego kierowca nagle zdecydowal się zmienić pas na zewnętrzny,
> B nie zdążyłby się "zmieścić". Czy zatem bez problemu możnazająć pas
> zewnętrzny - pusty, czy jednak czekać aż ten z wewn. mimo wszystko
> przejedzie.


Jeśli zmieni pas ruchu to może okazać się, że zajechałeś mu drogę.
Warto poczekać czy nie zmieni zdania lub sytuacja na drodzę do tego go
nie zmusi.


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Instalacja LPG - przełączanie błysk. na gaz - Ujeżdżam właśnie Lanosa z LPG. Fajną ma instalację LPG -- na gaz (w obecnych temperaturach, silnik zimny) przełącza się po raptem 5 sekundach (nie... Forum samochodowe
Kolizja na rondzie - Wyobraźmy sobie taką sytuację: Wjeżdżam na rondo na lewym pasie z zamiarem skrętu w lewo. Obok mnie, po prawej, w tym samym czasie podjeżdża... Forum samochodowe
Jazda na rondzie - Jestem raczej przekonany, że mam rację, ale chciałbym się upewnić: wjeżdżam na rondo dwupasmowe, na zewnętrzny pas i nie skręcam na pierwszym... Forum samochodowe
Odłączanie akumulatora - Dlaczego w Peugeot 307 akumulator można odłączyć dopiero po upływie minimum 10 minut od momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki? A może to tylko... Forum samochodowe
[pytanie] strzałka kierunkowa na rondzie a tramwaj / autobus - Witam, wydawało mi się zawsze, że sygnalizacja ze strzałką kierunkową daje gwarancję przejazdu bezkolizyjnego. tymczasem dzisiaj prawie doszło do... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 05:15.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.