Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
01-04-2012, 12:43
Alfred Alfred jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie odwieczne pytanie nowe czy używane felgi?

ja w tytule noszę się z upiększaniem mojej mazdy 3 i kolejny przystanek to obręcze....lepiej wydać dużo dużo na renomowane czy mniej na chińskie ale nowe, czy ze spokojnym sercem uderzać w używane aluski co o tym sądzicie ?
 
02-08-2013, 13:12
poprad poprad jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

nie wiem co masz na mysli pisząc chińskie. Nawet bmw robi felgi w chinach i nikt nie mówi, że one są chińskie. Według mnie chińske to takie, ktore są od a do zet zrobione przez chińska firme, a niektore sa faktycznie robuone w xhinach, ale na zlecenie i pod nadzorem np. amerykanskiej firmy. tak samo jest z iphone'ami. czy ktos mowi, ze one sa chinskie?? a przeciez wszystkie iphone'y sa skladane przez żółtków. spytaj sie kogos kto jezdzi na tych tanszych nowych. uzywane odradzam bo sam mialem z nimi problemy, a na npwe do takiego samochodu ladowac to zal kasy.
Pozdrawiam
 
02-11-2013, 12:07
Alfred Alfred jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

i potwierdzam .....kupiłem na ladnefelgi.pl alefelgi....bałem się tej ceny, ale w ostatecznym rozrachunku wszystko jest OK. ostatnio byłem oglądać w garażu czy po zimie lakier nie zszedł, ale na pierwszy rzut oka wszystko jest SI....więc nie przepłacajcie .....! nie opłaca się !
 
02-27-2013, 20:07
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Ja nigdy nie mam takiego dylematu,po prostu uważam ze zdecydowanie lepsze będą nowe felgi. Nawet jeżeli nieco przepłacamy,to posłużą nam przez lata no i mamy również gwarancję ze strony producenta.
 
03-05-2013, 16:28
mentalista mentalista jest off-line
Member
 
Domyślnie

najlepiej weź nowe felgi dobrego producenta np. na raty
 
03-13-2013, 16:38
Driver23 Driver23 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Wszystko chyba zależy od tego w jakim stanie ogólnie jest twój [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Ja w poprzednim sezonie kupiłem używane alu felgi zapłaciłem za nie 650 zł razem z oponami. Bieżnik wystarczy jeszcze na rok. Najśmieszniejsze jest to że pierwsze wywarzanie opon w serwisie zajęło kolesiowi chyba z 30 minut. Nie wiedziałem że da się tyle obciążników złożyć na felgę. Pojeżdżę jeszcze na nich ten sezon, ale następnym razem raczej zdecyduję się na coś nowego.
 
03-27-2013, 21:48
pimpurdan pimpurdan jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Jak masz sprawdzone źródło pochodzenia używanych felg (np. masz pewność, że nie były prostowane i naciągane po jakimś większym dzwonie), to spokojnie mogą być używki. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to i po co dokładać tam nowe felgi?
 
03-28-2013, 06:18
Dabtuner Dabtuner jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Ja także przyłączam się do opinii na temat tego,że zdecydowanie lepszym wyborem będą nowe felgi. Z używkami nigdy nic nie wiadomo,tym bardziej jeżeli kupujesz je od anonimowego sprzedawcy. Lepiej dołożyć i mieć nowe na gwarancji.
 
04-01-2013, 10:43
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Zresztą podobnych wątków na forum było już co najmniej kilka i warto poczytać aby dokładnie prześledzić plusy i minusy zakupu nowych/używanych felg. Swoje zdanie jak najbardziej podtrzymuje.
 
04-16-2013, 17:22
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

No zależy czy piszemy o oryginalnych felgach,to też ważna kwestia. Jeżeli oryginalne nowe,to trzeba liczyć się ze sporymi kosztami,ale właśnie otrzymujemy jakość i prezencje,to sie tutaj liczy.


Odpowiedz


Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Prostować felgi czy kupić inne używane ? - Witam, Czy ktoś prostował felgi stalowe ? Czy felga po takim prostowaniu będzie bezpieczna ? Czy to się opłaca czy lepiej kupić "nowe" w lepszym... Forum samochodowe
opony nowe i używane Lublin - http://img.liczniki.org/20140114/logo-1389707943.jpg Na wstępie zaznaczam,ze niestety JESZCZE nie prowadzę sprzedaży wysyłkowej... Tak wiec mogę... Forum samochodowe
pytanie o felgi ciężarowe - potrzebuję typowo szosowych -mała prędkość, duża nośność na asfalt. Forum samochodowe
Odwieczne pytanie-jakie zarowki? - W dniu 2010-10-06 19:05, Kuczu pisze: > W dniu 2010-10-06 18:49, Koczis pisze: > >> 1. duuuuzo szersza kiera(juz szukam co podejdzie i bedzie choc... Forum motocyklistów
Nowe używane opony piszczą - Założyłem nowe używane (;P) opony i piszczą przy ruszaniu, hamowaniu i na zakręcie jakoś chyba za bardzo. Zbieżność ustawiałem w ubiegłym roku i... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 08:37.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.