Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
08-05-2010, 07:54
Hainy Hainy jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Wiem, że tak naprawdę nie ma 100% skutecznych zabezpieczeń. Jednak zawsze można utrudnić pracę złodziejowi. Może przez dodatkową minutę akurat coś go spłoszy. Poza tym dzięki dodatkowemu patentowi fury nie gwizdnie byle gnojek. Mniejsze prawdopodobieństwo, że trafi się akurat fachowiec (tym bardziej, że nie mam superdrogiego auta).

W necie można znaleźć sporo informacji na ten temat. Tutaj np. jest przekrój [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Znacie jakieś inne sposoby? Głównie interesują mnie niestandardowe zabezpieczenia, coś co złodzieja zaskoczy.
 
08-09-2010, 07:17
gregor gregor jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie zabezpieczenie samochodu

Problem rzeczywiście jest dosyć rozległy. Ja osobiście polecam zamontowanie nadajnika GPS (tzw. lokalizatora), czytałem że ludzie sobie chwalą. Często jest ponoć ostatnio montowany przez firmy świadczące usługi profesjonalnego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
 
08-12-2010, 10:49
Hainy Hainy jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

A jak wygląda sprawa z wykrywaniem takich nadajników? Czy złodziej potrafi go znaleźć i wymontować (tj. wiem, że potrafi, jeśli ma narzędzia i umiejętności, ale chodzi mi o to, czy jest to realne zadanie, czy trzeba by trafić na Jamesa Bonda z tysiącem elektronicznych gadżetów )
 
08-16-2013, 17:11
charlotte1991 charlotte1991 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Moim zdaniem uszkodzenie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie jest takie latwe. Ja mam to urzadzenie i gdy dzieje sie cos z autem dostaje smsa więc sądzę ze zdazylabym zareagowac
 
09-24-2013, 12:26
Sklepmotonet.eu Sklepmotonet.eu jest off-line
Member
 
Domyślnie

Monitoring GPS to jedno z lepszych zabezpieczeń naszego samochodu w obecnym czasie,myślę że warto się nad nim zastanowić. druga opcja to garażowanie auta plus oczywiście alarm.
 
09-24-2013, 17:09
granit granit jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

mnie to zawsze się wydawało, że taki monitoring to tylko firmy stosują, ale w sumie fajnie byłoby mieć coś takiego w swoim samochodzie
 
09-30-2013, 00:39
loor loor jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie mikroznakowanie

Każdy ma swoje sprawdzone sposoby...

Ostatnio edytowane przez loor : 11-23-2014 o 19:09
 
10-24-2013, 12:11
fordriv fordriv jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Przed kradzieżą to chyba nie ma skutecznego zabezpieczenia, ale pomocny w złapaniu złodzieja może być taki lokalizator samochodowy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
 
10-25-2013, 07:45
krister krister jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

coraz więcej osób właśnie wkłada monitoring do pojazdów. jest to dobra sprawa. coraz więcej kierowców sie na to decyduje a pomysł przyszedł chyba z Rosji
 
10-25-2013, 13:22
lizaela lizaela jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

100% sposobu nie ma - ja w swoim seicento mam blokadę skrzyni biegów, ale nie wiem na ile się to zda. U mnie o tyle dobrze, że auto jest warte góra te kilka tysięcy, a nie 60 czysto - stracić takie auto to dopiero musi być bolesne.


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Czym zabezpieczyć obtarty prĂłg? - Trochę za wcześnie zacząłem skręcać, ale myślałem, że krawężnik jest sporo niższy. No, nie był i obtarłem sobie o róg krawężnika próg w okolicach... Forum samochodowe
Czy i jak zabezpieczać motor przed kradzieżą? - Czy motocykle pozostawione "na mieście" są łakomym kąskiem dla złodziei? Jak je zabezpieczacie, jakie zabezpieczenia polecacie? MN Forum motocyklistów
Czym zabezpieczyć nadkola - Witam, ma ktoś może jakieś doświadczenia w zakresie dobrego zabezpieczenia nadkola? Niestety w moim wynalazku od lat znany jest problem... Forum samochodowe
/Łódź/ gdzie sprawdzić samochód Mercedes przed zakupem - może ktoś zna jakiś dobry warsztat w którym wnikliwie przyjrzą się egzemplarzowi który bym chciał kupić? Forum samochodowe
Jak zabezpieczyć motocykl na bardzo długi postój? - Witam, posiadam dwa motocykle SHL których sprzedawać nie zamierzam. Problem w tym że w chwili obecnej nie mam czasu/ kasy na remonty. Jak... Forum motocyklistów


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 05:41.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.