Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
07-18-2014, 11:10
krister krister jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Zbieżność kół

Hej mam takie pytanie, może ktoś będzie w stanie pomóc. O czym może świadczyć wyraźne ściąganie samochodu w jedną stronę podczas jazdy? szukam po różnych serwisach i natrafiłem na taki artykuł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może to być przyczyna właśnie zbieżności kół? z góry dzieki
 
07-21-2014, 09:59
dario444 dario444 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Cytat:
Napisał krister Zobacz post
Hej mam takie pytanie, może ktoś będzie w stanie pomóc. O czym może świadczyć wyraźne ściąganie samochodu w jedną stronę podczas jazdy? szukam po różnych serwisach i natrafiłem na taki artykuł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może to być przyczyna właśnie zbieżności kół? z góry dzieki
Najczęściej takie rzeczy się dzieją za przyczyną jakiejś kolizji. Elementy konstrukcji zawieszenia zmieniają kąt osiowy i wtedy auto jedzie w bok i ścina opony przy rancie bieżnika. Pozdr
 
07-28-2014, 19:35
Albert Albert jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

a czy przy hamowaniu także ściąga?

Ja bym obstawiał na zbieżność. Choć przyczyną może być także uszkodzenie jakiegoś elementu zawieszenia lub fakt, iż auto jest powypadkowe.
 
09-01-2014, 13:40
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Nie musi oznaczać to kolizji,ściągnie na bok to np brak powietrza w jednej z opon lub też skrzywiony wahacz czy inny element zawieszenia. Ustaw na początek prawidłowo geometrię kół i zobaczysz czy bezie postęp.


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Czy po wymianie amortyzatorów przednich na nowe musze robić zbieżnosc? - Czy po wymianie amortyzatorów przednich na nowe musze robić zbieżnosc? Forum samochodowe
[SK] Zbieżność w hydropneumatyku - Szukam rzetelnego warsztatu, w ktorym ustawie zbieznosc w hydropneumatyku. Najlepiej, zeby przed regulacja sprawdzili dokladnie, czy kompletne... Forum samochodowe
Ustawienie zbieżności. Pytanie o cenę. - Witam. Ile, tak średnio, kosztuje ustawienie zbieżności? I gdzie byście z tym pojechali np. nie mając swojego zaufanego mechanika - do... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 08:33.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.