Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
05-30-2014, 22:33
volvofan volvofan jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Okulary korekcyjne do jazdy

Witam was
Jestem nowym kierowcą zawodowym i mam problem jeśli chodzi o jazdę autem w nocy, właściwie to tylko częściowo. Mam wadę wzroku i noszę soczewki, w nocy strasznie źle się w nich jeździ, też tak macie ? W sumie nigdy nie chodziłem w okularach, więc jak ktoś może mi przybliżyć jak wygląda sprawa jazdy w okularach w nocy? Jeszcze zawsze mnie dziwiło jak osoby z wadą wzroku zmieniały sobie okulary na przeciwsłoneczne, w jaki sposób to działa, mają korekcję w tych okularach?
 
06-02-2014, 12:06
Piesel Piesel jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

ja zawsze jeżdżę w okularach i nie mam problemu z widocznością drogi.
 
07-03-2014, 07:34
Hq-Aero-Dynamic_pl Hq-Aero-Dynamic_pl jest off-line
Senior Member
 
Domyślnie

Moze zamiast soczewek podczas jazdy nocą powinieneś zakładać okulary,co Ty na to? Najlepiej będzie jeżeli udasz się do lekarza specjalisty i opiszesz swój problem,on pomoże dopasować Ci odpowiednie szkła.
 
10-24-2014, 21:37
pawel74 pawel74 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Okulary przeciwsłoneczne również mogą być korekcyjne. Żaden problem zamówić sobie takie u optyka. Nie wiem jakie są koszty takich okularów ale wszystko do zrobienia za odpowiednią opłatą. Ewentualnie zamiast okularów przeciwsłonecznych dokupić taki komplet szkieł które się zakłada, że zwykłe okulary wtedy tyko odchylasz do góry jak nie potrzebujesz ich. Inną opcją są jeszcze fotochromy, ale nie każdemu one pasują.
 
10-28-2014, 14:03
pawel74 pawel74 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Warto również zauważyć, że jazda bez okularów może mieć też inne skutki. Np podczas kontroli przez policję, jeśli okaże się, że powinniśmy mieć okulary na nosie a ich nie mamy to możemy też dostać mandat.
 
11-03-2014, 11:51
jagodzianka jagodzianka jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Szczerze mówiąc to po raz pierwszy słyszę o takich okularach.
Korzystał ktoś?
Jakie są wasze opinie na ich temat?
 
12-21-2014, 17:15
dudeek dudeek jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Większość osób z wadą wzroku ma problemy z jazdą po zmroku, dlatego okulary czy soczewki muszą mieć odpowiednio dobraną moc.
 
01-16-2015, 12:55
rolando rolando jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Noś okulary. Jeździ się wygodnie i ma się widok HD na drogę ; )
 
01-20-2015, 12:16
CSturboserwis.pl CSturboserwis.pl jest off-line
Member
 
Domyślnie

Najważniejsza jest chyba wspomniana samoświadomość tego iż stwarzasz zagrożenie na drodze nie widząc dokładnie co się przed Tobą znajduje,dobry wzrok za kierownica to podstawa i mandat to akurat najniższy wymiar kary jaki może Cię spotkać.
 
01-20-2015, 12:49
pereiro pereiro jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Z okularami czy bez niektóre osoby tracą pełnię ostrości po zmroku. Nie pamietam jak się nazywa to schorzenie. Natomiast wydaje mi się, że są już specjalistyczne szkła, które pomagają z tym problemem. Osobiście doświadczam czegoś takiego, ale tylko w zupełnej ciemności, dlatego przy oświetleniu drogowym, czy miejskim radzę sobie raczej bez problemu.


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
okulary blue blocker do jazdy nocą. - W dniu 01.12.2011 21:46, megrimsNOSPAM@interia.pl napisał(a)/has written: > używał ktoś? 'Blue blocker' chyba nie są do jazdy nocą, tylko w... Forum samochodowe
Okulary do jazdy noca - W dniu 2010-11-23 07:48, Filip KK pisze: > W dniu 2010-11-12 20:17, lukz pisze: > >> Halo, halo, polaryzacja nakladana jest tylko na stale... Forum samochodowe
Okulary do jazdy zamiast przyciemnianej szybki... - Czołem. Ktoś może testował ten wynalazek? http://allegro.pl/show_item.php?item=610802893 W życiu jeszcze nie dałem tyle za okulary i zastanawiam... Forum motocyklistów
Okulary do jazdy. - Czołem. Ktoś może testował ten wynalazek? http://allegro.pl/show_item.php?item=610802893 W życiu jeszcze nie dałem tyle za okulary i zastanawiam... Forum samochodowe
kask + okulary korekcyjne - Szanowni grupowicze, Jestem nowym człowiekiem na grupie choć jeżdzę już kilka ładnych lat. Obecnie śmigam na cruiserze KW Vulcan VN800 w okręgu... Forum motocyklistów


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 08:39.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.