Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
06-01-2010, 06:29
Jendreck
Gość
 
Domyślnie Honda - spryskiwacze szyby przedniej

Sorry za głupie pytanie.
Ale jak dokładnie powinny działać spryskiwacze szyby przedniej w Hondzie.
Chodzi mi konkretnie jaki czas upływa od momentu spryskania szyby do momentu, kiedy uruchomią sie wycieraczki.
Pytam, dlatego, że czasami mi się "zacina" tzn. następuje spryskanie szyby, a wycieraczki nie ruszają. Niestety dzieje się tak od czasu do czasu i ciężko to pokazać w serwisie (auto jeszcze na gwarancji).
Stąd moje wątpliwości czy wogóle one dobrze działają. Najpierw powinno być sprsykanie szyby , a potem ruch wycieraczek i tak jest tylko nie wiem jaki powinien upłynąć czas od momentu spryskania do momentu,aż ruszą wycieraczki. U mnie to jest "na oko" nieco mniej niż sekunda, może powinno być dłużej ?. W poprzednim samochodzie jaki miałem (Renault Clio II) wszystko ruszało od razu i to było rozwiązanie doniczego (wycieraczki pracowały zanim szyba została dokładnie spryskana).

PS.
Samochód to Honda City, "nowa" rocznik 2009 r.

--
Pozdrowienia
Jendreck
 
06-01-2010, 07:17
Agent
Gość
 
Domyślnie Re: Honda - spryskiwacze szyby przedniej


Użytkownik "Jendreck" <jndrk@gazeta.pl_wywalto> napisał w wiadomości
news:20100601082949.651436f5.jndrk@gazeta.pl_wywal to...
Sorry za głupie pytanie.
Ale jak dokładnie powinny działać spryskiwacze szyby przedniej w Hondzie.
Chodzi mi konkretnie jaki czas upływa od momentu spryskania szyby do
momentu, kiedy uruchomią sie wycieraczki.
Pytam, dlatego, że czasami mi się "zacina" tzn. następuje spryskanie szyby,
a wycieraczki nie ruszają. Niestety dzieje się tak od czasu do czasu i
ciężko to pokazać w serwisie (auto jeszcze na gwarancji).
Stąd moje wątpliwości czy wogóle one dobrze działają. Najpierw powinno być
sprsykanie szyby , a potem ruch wycieraczek i tak jest tylko nie wiem jaki
powinien upłynąć czas od momentu spryskania do momentu, aż ruszą
wycieraczki. U mnie to jest "na oko" nieco mniej niż sekunda, może powinno
być dłużej ?. W poprzednim samochodzie jaki miałem (Renault Clio II)
wszystko ruszało od razu i to było rozwiązanie do niczego (wycieraczki
pracowały zanim szyba została dokładnie spryskana).

Powinno byc 1,69 sekundy.

 
06-02-2010, 10:59
shaman
Gość
 
Domyślnie Re: Honda - spryskiwacze szyby przedniej

W dniu 2010-06-01 08:29, Jendreck pisze:
> Sorry za głupie pytanie.
> Ale jak dokładnie powinny działać spryskiwacze szyby przedniej w Hondzie.
> Chodzi mi konkretnie jaki czas upływa od momentu spryskania szyby do momentu, kiedy uruchomią sie wycieraczki.
> Pytam, dlatego, że czasami mi się "zacina" tzn. następuje spryskanie szyby, a wycieraczki nie ruszają. Niestety dzieje się tak od czasu do czasu i ciężko to pokazać w serwisie (auto jeszcze na gwarancji).
> Stąd moje wątpliwości czy wogóle one dobrze działają. Najpierw powinno być sprsykanie szyby , a potem ruch wycieraczek i tak jest tylko nie wiem jaki powinien upłynąć czas od momentu spryskania do momentu, aż ruszą wycieraczki. U mnie to jest "na oko" nieco mniej niż sekunda, może powinno być dłużej ?. W poprzednim samochodzie jaki miałem (Renault Clio II) wszystko ruszało od razu i to było rozwiązanie do niczego (wycieraczki pracowały zanim szyba została dokładnie spryskana).
>
> PS.
> Samochód to Honda City, "nowa" rocznik 2009 r.
>

Civic 2005 5D: najpierw włączają się spryskiwacze i po około sekundzie
ruszają kiwaczki. Można w ten sposób kilka razy szybko psiknąć na szybę
i dopiero potem puścić wycieraczki - psikając dłużej niż sekunda.

PZDR
Shaman


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Jakie wycieraczki przedniej szyby? - Jakie wycieraczki przedniej szyby kupic: płaskie czy tradycyjne? Jakie firmy polecacie? Forum samochodowe
Wymiana przedniej szyby - slask - Witam Gdzie na terenie slaska moge wymienic przednia szyba w peugocie 407? troche goglowalem ale nie interesuja mnie garazowe warsztaty... moze... Forum samochodowe
Polerowanie przedniej szyby - Witam, Czy ktoś wykonywał taki zabieg i może polecić jakiś skuteczny środek który usunie drobne rysy od wycieraczek i od skrobania zimą albo poleci... Forum samochodowe
Wymiana przedniej szyby - gdzie w DC? - Witam! No i stało się... :-( Wracałem wczoraj z urlopu i kamień huknął w (przednią) szybę. Pęknięcie na długości ok. 20-25 cm, na wysokości oczu,... Forum samochodowe
samodzielny montaz szyby przedniej - witam serdecznie czy moze ktos napisac kilka slow na temat wymiany szyby przedniej, bo nie mam pojecia jak sie za to zabrac. Wymiana odbedzie sie w... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 06:47.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.