Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
02-15-2015, 19:39
lukiko1986 lukiko1986 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Problem z przeglądem

Witam.
To mój pierwszy post na forum.

Mój problem z przeglądem jest zawiły i skomplikowany.
Przez moje lenistwo i brak odpowiedzialności doprowadziłem do sytuacji gdzie nie wiem co dalej zrobić.
Otóż w zeszłym roku w maju, tydzień przed końcem ważności przeglądu rozkraczyło mi się auto (silnik). Ostatni przegląd wypełniał ostatnią dostępną rubrykę w dowodzie - czyli w skrócie dowód się skończył. To był maj...
Koszty naprawy auta były dość wysokie więc auto stało unieruchomione.
W lipcu stanęło na nogi więc udałem się na przegląd w wyniku czego dostałem świstek ze stacji ważny 30 dni. Oczywiście moim obowiązkiem było udać się do wydziału komunikacji i zacząć procedurę wyrabiania nowego dowodu.
Przeczekałem około tydzień i zdarzył się niespotykany dotąd pech. Auto znów się zepsuło (znów silnik) i zostało unieruchomione. Oczywiście mogłem się jeszcze udać do wydziału ale tego nie zrobiłem.
Około dwa tygodnie później wyjechałem za granicę na zarobek. Byłem w kraju dwa razy ale nie tyle długo żeby to załatwić.
No i tak to się ciągnie do dziś.
W między czasie pytałem o to samo na innych forach, ale jedni pisali że nie wiedza, inni że nie przywrócę już tego auta do racji bytu.
Mamy połowę lutego, OC ważne do maja 2015, zatem pytam się:
1) Czy są realne szanse aby jeszcze wszystko załatwić i auta używać (bo jest sprawne)? Jeśli tak to jak?
2) Jeśli nie to jak się go legalnie pozbyć? Jak zezłomować?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
02-16-2015, 12:01
Zbychu99 Zbychu99 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Jeśli masz tyle problemów z tym autem to lepiej go już zezłomować bo nie warto pakować w niego więcej pieniędzy
 
02-16-2015, 17:08
lukiko1986 lukiko1986 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

W sumie to nie pytałem co z nim zrobić ale jak to zrobić. Jeśli zezłomować to czy można w takim stanie jak mój? Tzn. bez ważnego dowodu?
 
02-17-2015, 08:08
pigertto pigertto jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

nie wiem jak to jest ale chyba mozna
 
02-21-2015, 11:33
lukiko1986 lukiko1986 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Znajomy podpowiedział mi, że jeśli auto jest sprawne i nie ma obaw że nie przejdzie przeglądu, zalecił wziąć auto na lawetę, jechać na stacje, i jeśli przegląd się uda po otrzymaniu zaświadczenia jechać od razu do wydziału komunikacji i nie powinny pytać co było przyczyną takiego odstępu czasu pomiędzy przeglądami. A jakby co, powiedzieć że auto stało zepsute długi czas a teraz zostało przywrócone do życia. Czy dobrze mówi? Bo tak szczerze mówiąc, auto jest mi potrzebne, a jest w nim obecnie bardzo wiele nowych części, za które szrot ani potencjalny kupiec mi nie zwróci.
 
02-23-2015, 11:46
Knot Knot jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Pomyśl raz jeszcze. Brać auto na lawetę "I" jechać na diagnozę. . .
Weź to zezłomuj.
 
03-02-2015, 11:16
Ragel Ragel jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Dobrze ze mam znajomego który ma stację kontroli więc nie mam problemu z przeglądem


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Przegląd - Witam! Kupiłem dziś swój pierwszy samochód, niestety przegląd kończy się już w sobotę, a ja do tego czasu nie zdążę wyrobić nowego dowodu... Forum samochodowe
Brak miejsca na przegląd w DR i spóźniony termin przeglądu - Skończyło się miejsce w dowodzie rejestracyjnym i minął termin przeglądu technicznego. Jaka kolejność? Wpierw do Wydz. Komunikacji po nowy dowód i... Forum samochodowe
Brak miejsca na przegląd w DR i spóźniony termin przeglądu - On 3 Gru, 08:59, "Przemek V" <miata...@poczta.onet.naszaojczyzna> wrote: > Skończyło się miejsce w dowodzie rejestracyjnym i minął termin przeglądu... Forum motoryzacyjne
Re: przegląd - A czy musze miec przednie kierunkowskazy? Jesli mam tylnie to czy musze miec tez przednie? (wiem ze powinienem miec wszystkie dla własnego... Forum motocyklistów
Problem ze starym autem - brak oc i przeglądu - jw. Maluszkowi opłaty się skończyły w kwietniu, stał bidulek na podwórku, ale ruda go wcina więc czas się go pozbyć. Z autem jest myk - jest umowa... Forum samochodowe


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 04:39.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.