Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
11-10-2014, 07:23
Mirek Mirek jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Wideorejestrator

Zakupiłem ostatnio wideorejestrator do samochodu. Chciałbym poruszyć dyskusje skuteczności tego typu urządzeń w dochodzeniu swoich praw. Czy tego typu nagrania są brane pod uwagę jako dowód brany przez policję sąd w razie skierowania sprawy o wyjaśnienie wypadku/incydentu, ew. sąd na drodze cywilnej?

Słyszałem, że problemem może czasem być jakość nagrań i taki dowód można podważyć.
Specjalnie zakupiłem jednak taką lepszą [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], choć w sensownej cenie, aby nie było z tym problemów. No właśnie, pytanie czy to wszystko zostanie wykorzystane przez stróżów prawa? Z tego co widzę, coraz więcej osób jeździ z kamerkami, więc chyba jednak mogę liczyć, że ew. nagranie będzie pełnoprawnym dowodem?
 
11-14-2014, 14:50
e-Autoparts.pl e-Autoparts.pl jest off-line
Member
 
Domyślnie

Zawsze to co masz nagrane na kamerce jest dowodem w każdej sprawie bo czarno na białym pokazuje sytuacje na drodze i widać kto zawini. Moim zdaniem to poprawia też bezpieczeństwo na drodze.
 
11-16-2014, 07:14
MarcinE MarcinE jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

W sumie zgadzam się z przedmówcą, wg mnie raczej będzie wykorzystane, nie ma w Polsce prawa, które zabrania nagrywania z samochodu innych uczestników ruchu, wiec twoje nagranie zostało zdobyte zgodnie z prawem, moim zdaniem nie ma tutaj wątpliwości prawnych i nie można tego porównać z sytuacją, kiedy np nagrywasz kogoś z ukrycia.

Inna sprawa, że z tym wideorejestartorem Ferguson, który sobie kupiłeś, możesz śmiało brać udział w festiwalu Off Plus Camera... jakość nagrań z tego urządzenia to bajka dobry wybór kolego.
 
11-17-2014, 19:43
patrykk84 patrykk84 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Cytat:
Napisał aleksander Zobacz post
Warto posiadać tego typu urządzenia. Wystarczy popatrzeć na filmiki z różnych sytuacji drogowych wrzucane na youtube. W wielu przypadkach nie dałoby się wyjaśnić bez kamerki samochodowej. Np gdy ktoś wymusza pierwszeństwo na skrzyżowaniu lub gdy ktoś próbuje wjechać na twój pas ruchu i dochodzi do zderzenia. Sam jeżdżę z takim sprzętem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zamontowana jest za pomocą przyssawki w górnej części szyby. Kilka nietypowych zdarzeń drogowych udało mi się już uchwycić.
Co więcej, często jeżdżę kursowym autobusem pomiędzy dwoma miastami, i większość jest już wyposażona w wideorejestratory, to o czymś świadczy. Moim zdaniem warto zainwestować, twardy dowód w przypadku zdarzenia drogowego.
 
11-19-2014, 11:45
Andrzej232 Andrzej232 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Ja też jeżdżę z tym modelem Ferguson [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie wiedziałem, że jest aż taki popularny . W sumie nie ma się co dziwić, chyba najlepszą jakość nagrań ma obecnie z wideorejestratorów w sensownej cenie. Na filmiku można zobaczyć jak nagrywa jak się robi ciemniej, daje rade: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
 
11-20-2014, 13:03
Alkomaty Alkomaty jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Teraz dobrego wideorejestratora warto poszukać w sklepach internetowych gdzie spotkamy wiele ciekawych promocji,nie sadzicie? Ja często tak kupuję i dobrze na tym wychodzę.
Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Nowy wideorejestrator - W dniu 2012-06-20 18:43, Kuba (aka cita) pisze: > "Nowy wideorejestrator mierzy prędkość i nagrywa nawet 32 auta > jednocześnie. Potrafi też... Forum samochodowe
Wideorejestrator i sąd - Dnia Sat, 17 Mar 2012 22:31:30 +0100, Lewis napisał(a): > Jak nagranie jest ze 100m to ciężki temat ale może widać że zbliżają > się. Suwmierke... Forum samochodowe
Wideorejestrator - zagadnienia z fizyki i matmy - Witam, mam nagranie z wideorejestratora :-/ Mam wątpliwości co do poprawności i wiarygodności nagrania. Problemy są następuje: Nagranie... Forum samochodowe
nie fajny wideorejestrator na moto - Mija właśnie mieśiąc ,wracam z urlopu skrzynka pocztowa ups..... wezwanie jak miło na waliców ups....158km/h a powinienem 70...byłem w szoku wiem... Forum motocyklistów


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 08:35.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.