Forum Kierowców > Forum motoryzacyjne > Forum samochodowe >


Odpowiedz
 
 
01-14-2015, 08:05
JuNdak JuNdak jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie Co myslicie o kursie bezpiecznej jazdy?

Witam,

mam do Was pytanie dotyczące [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Według Was taki kurs bezpiecznej jazdy jest dobrym pomysłem?
Wiem, że ceny paliw znacznie spadły, ale spalanie w moim samochodzie i tak jest wysokie. Wszystko przez to, że lubię słyszeć jak mój silnik chodzi

Ostatnio edytowane przez JuNdak : 02-24-2015 o 11:20
 
01-16-2015, 12:16
rolando rolando jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Jak najbardziej. Nauczysz się bezpieczniej jeździć, a Twój portfel też na tym nie ucierpi ; )
 
01-21-2015, 13:08
Mark77 Mark77 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Uważam, że takie kursy powinny być obowiązkowe. Dbajmy o bezpieczeństwo nasze i innych na drogach. Powiedzmy sobie szczerze ilu z nas potrafi się zachować w nagłej sytuacji na drodze np wpadnięcie w poślizg itp.? Tego powinno się uczyć właśnie na obowiązkowych kursach.
 
01-22-2015, 19:09
patrykk84 patrykk84 jest off-line
Member
 
Domyślnie

Nie sądzę żeby kurs wychodzenia z poślizgu dał Ci cokolwiek w kryzysowej sytuacji. Jak Cię porządnie obróci na wąskiej drodze to żaden kurs odbyty na wielkim placu z mnóstwem miejsca dookoła nic Ci nie da.
 
01-23-2015, 10:52
Melchior318Iwara Melchior318Iwara jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Mój znajomy ma firmę organizującą takie szkolenia i raz wybrałem się sprawdzić swoje umiejętności.
Uważałem się za niezłego kierowcę, ale podczas szkolenia wyszły wszystkie braki.
Po tym doświadczeniu uważam że zajęcia z bezpiecznej jazdy powinny być obowiązkowe podczas kursu na prawo jazdy.
 
01-24-2015, 19:19
mereczek mereczek jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Jak ktoś się nie czuje pewnie na drodze, to może sobie się zapisać na taki kurs. Ale czy to jest absolutnie potrzebne? Moim zdaniem nie. Zgadzam się z opinią powyżej, że o zachowaniu w krytycznych sytuacjach raczej decyduje doświadczenie i praktyka, a nie przebyte kursy.
 
01-30-2015, 14:24
e-Autoparts.pl e-Autoparts.pl jest off-line
Member
 
Domyślnie

Nie wiem czy w praktyce ma to sens bo jeździć i tak uczymy się sami wraz z każdym następnym km przebytym na drodze. Co tak na dobrą sprawę zapewnia nam taki kurs oprócz poprawy samopoczucia?
 
01-31-2015, 11:30
Mark77 Mark77 jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

Idąc takim tokiem rozumowania to można powiedzieć że kurs na prawo jazdy nie jest wcale potrzebny. Wszystkiego nauczymy się z czasem sami:-) W moim przekonaniu lepszym wyjściem byłoby szkolenie przyszłych kierowców np opanowania samochodu podczas poślizgu niż 10 godzin robić kopertę na placu manewrowym:-)
 
02-02-2015, 10:08
tomekk tomekk jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

to też prawda ale wydaje mi się, że kurs bezpiecznej jazdy możemy sobie "zafundować" sami, po prostu zbierając doświadczenie na drodze.
 
02-02-2015, 10:56
zimno zimno jest off-line
Junior Member
 
Domyślnie

mi by się nawet taki kurs przydał


Odpowiedz

Narzędzia tematu
Wygląd

Skocz do forum

Podobne wątki na Forum Kierowców
Wątek Forum
Kurs "szybkiej / bezpiecznej" jazdy - okolice Łódzkiego? - Witam, możecie mi polecić gdzie w Łódzkim znajdę szkołę prowadzącą kursy szybkiej / bezpiecznej jazdy? Chodzi mi o maty poślizgowe, radzenie sobie... Forum samochodowe
Na kursie pewnie nic nie wspominali... - W dniu 2011-07-27 15:43, AZ pisze: > http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,utknely-w-ogromnej-kaluzy,249901.html > > Smutne jest to, ze tak... Forum samochodowe
Bezpiecznej jazdy w te święta - Taki film z kapanii społecznej znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=Z2mf8DtWWd8 Wojtek Forum samochodowe
Wypadek na kursie kat. A - odszkodowanie? - Witam wszystkich! Półtora tygodnia temu, moja dziewczyna podczas 2 godziny kursu upadła tak niefortunnie, że Honda przygniotła jej stopę. Wieczorem... Forum motocyklistów
Wywrotka na kursie - Witajcie, Właśnie się dowiedziałem, że koleżanka miała wywrotkę nakursie. W motocyklu są jakieś tam zniszczenia (nie wiem jakie dokładnie).... Forum motocyklistów


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 17:33.

Statystyki forum
Wątków:
Postów:
Ostatnie dyskusje
Partnerzy
vBSkinworks
Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.