Forum Kierowców

Forum Kierowców (http://www.forumkierowcow.pl/index.php)
-   Forum samochodowe (http://www.forumkierowcow.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Rejestrator drogowy WANTED! (http://www.forumkierowcow.pl/showthread.php?t=35169)

Lecter 08-27-2012 11:24

Rejestrator drogowy WANTED!
 
Miałem nieprzyjemną sytuację na drodze. Stłuczka była stosunkowo mała, ale mimo to kilka rzeczy do naprawy po obu stronach. Kolega kierowca doskonale zdawał sobie sprawę, że wina jest wspólna, ale upierał się przy swojej oskarżycielskiej wersji (bo chciał więcej wyciągnąć od ubezpieczyciela? Bo nie lubi się przyznawać do błędów? Nie wiem!). Zastanawiam się teraz nad kupieniem mini rejestratora, żeby w przyszłości mieć wszystko czarne na białym. Korzystacie? W które warto pakować kasę? Żaden znajomy nie posiada, więc pytam na forum. Pozdrawiam.

pimpurdan 08-27-2012 16:11

Warto szukać takiego, który ma dużą czułość CMOS, czyli pozwoli nagrywać zdjęcia przy słabym oświetleniu. Do tego obiektyw o dużym kącie widzenia. Na szybko znalazłem coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Parametry ma dobre, na YT są też filmy z jazdy z tym sprzętem - wygląda dobrze. Ogólnie w cenie 200-300 złotych można spokojnie kupić dobry sprzęt. I nie polecam Allegro - jest tam za dużo chińszczyzny...

_______________________
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - poradnik

tomekl 08-28-2012 07:12

Sam zastanawiam sie na taką opcją. Sporo jeżdżę, może się rzeczywiście przydać.

Unicorn 08-28-2012 10:33

Mogę Ci polecić rejestrator trasy Caidrox CD-3000 (mam, używam, jestem zadowolony) - z szerokokątną kamerą przednią (opcjonalnie tylną lub wewnętrzną), modułem GPS (śledzi położenie i prędkość samochodu), czujnikiem przeciążeń.

Bardzo fajny sprzęcik. Trochę drogi (ok. 800 zł), ale warto się szarpnąć.

MichalZDW 09-14-2012 19:33

Ja korzystam z Samsunga Galaxy S Plus i aplikacji AutoGuard Black Box. Całkiem przyjemnie filmy wychodzą. Nagranie dzienne: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Nagranie nocne: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maximaxiu 09-22-2012 15:25

U mnie na kanale masz filmiku z OMEGA OM205 za 179 zł w Realu. Jakość nie jest rewelacyjna ale w razie stłuczki lub wypadku może się przydać. Ja też kupiłem bo mimo iż w wypadku orzeczono winę drugiej strony to pół roku wszystko się ciągło i to bez sprawy w sądzie. Nawet policjanci na miejscu i rzecznik policji zgadzali się ze mną. Zawsze lepiej mieć taki rejestrator bo zawsze może się przydać. Oto mój kanał: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pimpurdan 09-25-2012 19:03

Maxiu ale zdjęcia nocne wydają się jednak bardzo słabe? Nie ma problemu np. z rozpoznaniem tablicy rejestracyjnej? W filmiku niestety na zadną nie natrafiłeś... :)

______________________
Poradnik - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Milord 09-26-2012 09:34

na uzytek firmowy polecam gotowe rozwiązania takie jakby chociaz flotis [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], jak chcesz miec kamerke w aucie to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maximaxiu 10-05-2012 16:29

No nocne nagrania są słabej jakości ale ja nie potrzebowałem żeby rejestracje było widać (bo to kosztuje parę stówek więcej) ale żeby w razie czego mieć dowód rzeczowy w razie kolizji albo wypadku.


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 09:59.

Forum korzysta ze skryptu vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.